Technologia

Tomografia komputerowa

Tomograf najwyższej generacji to wysokiej klasy, rentgenowski system diagnostyczny. Umożliwia wykonanie bardzo precyzyjnych zdjęć cefalometrycznych, pantomograficznych oraz tomografii CBCT w formacie 3D.

Dzięki zaawansowanej technologii sensorów maksymalnie redukuje dawkę promieniowania, czyniąc badanie jeszcze bezpieczniejszym. 4 pola obrazowania pozwalają wykonać badania diagnostyczne na potrzeby endodoncji, periodontologii, ortodoncji, implantologii, chirurgii szczękowo-twarzowej oraz leczenia zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych.

Bezprzewodowy skaner wewnątrzustny

Mobilny skaner wewnątrzustny do pobierania cyfrowych wycisków. Gwarantuje przede wszystkim niezrównany komfort dla Pacjentów. Skany są bardzo dokładne i widoczne w czasie rzeczywistym na ekranie komputera.

 

Skaner pozwala także na porównanie otrzymanych zdjęć między wizytami, dzięki czemu monitorowanie postępu leczenia jest jeszcze prostsze. Uzyskane w ten sposób cyfrowe skany, obrazy oraz plan leczenia można udostępnić pacjentom.

Aparat punktowy przy każdym unicie

Każdy gabinet wyposażyliśmy w mocowany przy unicie (fotelu dentystycznym) aparat punktowy. Ten wewnątrzustny aparat rentgenowski w krótkim czasie dostarcza wysokiej rozdzielczości obrazy 2D. Ukazuje obraz przebiegu korzeni zęba, ilości kanałów i stopnia ich zakrzywienia oraz umożliwia wykrycie próchnicy na powierzchniach stycznych, czyli trudno dostępnych dla ludzkiego oka. Używany przede wszystkim w diagnostyce przedzabiegowej, szczególnie przed ekstrakcją i podczas leczenia kanałowego.

Radiowizjografia

Nowoczesna radiowizjografia cyfrowa, która dostarcza wysokiej jakości zdjęcia radiologiczne. Przemyślana budowa to jeszcze większy komfort Pacjenta w czasie badania. Ergonomiczny czujnik cyfrowy to pewność szybkiej i precyzyjnej pracy, dzięki jego automatycznemu dopasowaniu do krzywizny szczęki i żuchwy. Wykonany obraz przesyłany jest natychmiast do komputera dzięki złączu USB.

Mikroskop zabiegowy

Mikroskop stomatologiczny niemieckiej marki, będącej liderem w tym segmencie rynku. Pozwala na znaczne powiększenie i oświetlenie pola zabiegowego, dzięki czemu ma duży wpływ na szybkość i precyzję wykonanych przy jego użyciu zabiegów, a ostatecznie na końcowych efekt leczenia. Stosowany w wielu zabiegach stomatologicznych, przede wszystkim w endodoncji, implantologii, chirurgii i zabiegach higienizacji. Dodatkowo pozwala na wykonanie zdjęć i nagrywanie filmów z każdego zabiegu, a następnie dostarczenie ich do wglądu Pacjentom.

Kamera wewnątrzustna przy każdym unicie

Cyfrowa kamera wewnątrzustna to alternatywa dla tradycyjnego sposobu pobierania wycisków, który często był mało komfortowy dla Pacjentów. Kamera zapewnia bardzo dużą rozdzielczość obrazu oraz wierne odwzorowanie koloru. Uzyskane zdjęcia widoczne są w czasie rzeczywistym na ekranie komputera. Unikalny autofocus to nieoceniona pomoc w zabiegach endodontycznych (leczenie kanałowe). Wyposażona w system oświetlenia LED, dzięki któremu nic nie umknie uwadze lekarza.

Powiększenie lupy

Standardem w leczeniu jest korzystanie przez lekarza z indywidualnej lupy. W ich przygotowaniu uwzględniana jest charakterystyka twarzy lekarza i jego wada wzroku, aby zapewnić wyjątkową jakość pracy. Gwarantują precyzję widzenia, co wpływa na lepsze efekty leczenia i szybszą pracę lekarzy.

Komfortowe unity stomatologoczne

Nasze gabinety stomatologiczne wyposażyliśmy w wygodne i ergonomiczne fotele dentystyczne. Zapewniają one komfort naszym Pacjentom nawet podczas długich zabiegów, a lekarzom komfort pracy. Skonstruowane są w taki sposób, aby umożliwić spersonalizowanie parametrów, dzięki czemu możemy na nich leczyć zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Łączą w sobie elegancki i stylowy wygląd, bezpieczeństwo i doskonałą funkcjonalność.

Mikrosilnik endodontyczny

Urządzenie służące do precyzyjnego opracowywania mechanicznego kanałów korzeniowych. Gwarantuje z jednej strony szybkość i dokładność pracy, z drugiej zaś doskonałą widoczność pola zabiegowego. Ten nowoczesny mikrosilnik pozwala opracować mocno zakrzywione kanały korzeniowe. Znacząco minimalizuje ryzyko błędów nawet podczas wykonywania zabiegu na kanałach skomplikowanych anatomicznie. To pewność bezpieczeństwa i skuteczności leczenia kanałowego.

System ciepłej gutaperki

Bezprzewodowe urządzenie, które pozwala na termiczne uplastycznianie materiału uszczelniającego kanały korzeniowe, zwanego gutaperką. To jeszcze prostsze i szybsze wypełnianie kanałów zębowych. System umożliwia pomiar temperatury podgrzewanej gutaperki oraz utrzymanie jej na stałym poziomie. Zwiększa to znacznie komfort pracy oraz daje możliwość uzyskania doskonałych efektów. Właściwie uplastyczniona gutaperka jest materiałem, który dopasowuje się do kształtu kanału i szczelnie wypełnia go na całej długości.

Fizjodyspenser

Nowoczesne urządzenie stosowane najczęściej w implantologii, które służy do przygotowania podłoża pod implant. To mikrosilnik implantologiczny, który sprawia, że zabieg wszczepiania implantów zębowych jest jeszcze bezpieczniejszy. Pozwala zachować niezwykłą precyzję działań implantologa, ale także zwiększa komfort Pacjenta w trakcie całego zabiegu implantologicznego. Urządzenie wykorzystywane jest także w chirurgii stomatologicznej, np. w zabiegach przy resekcji wierzchołka korzenia lub usuwania zębów mądrości.

Piezochirurgia

Urządzenie wykorzystywane w zabiegach chirurgii stomatologicznej, które znacznie poprawia komfort Pacjenta i przyspiesza proces gojenia. W swojej pracy wykorzystuje fale ultradźwiękowe, co pozwala na precyzyjne opracowywania tkanek miękkich i twardych bez naruszenia tkanek spoza obszaru pola zabiegowego. Dzięki temu inwazyjność zabiegów chirurgicznych jest mocno zredukowana, są one jeszcze bardziej bezpieczne, a proces gojenia pozabiegowego znacznie szybszy.

Urządzenie ultradźwiękowe

To ultradźwiękowe urządzenie, które łączy w sobie funkcję piaskarki i skalera. Doskonale sprawdza się w zabiegach skalingu, piaskowania i polerowania, pozostawiając efekt naturalnie białych zębów. Dzięki zastosowaniu oświetlenia LED zapewnia bardzo dobrą widoczność nawet w trakcie rozpylania wody. Tego rodzaju światło to gwarancja dokładności zabiegu, ponieważ zapewnia ono kontrast i uwidacznia wyraźnie kamień nazębny. Końcówki wykorzystywane są także w innych zabiegach z różnych dziedzin stomatologii.

Innowacyjna lampa do wybielania

Obecnie to jedna z najbardziej nowoczesnych lamp do wybielania zębów na świecie. Zapewnia doskonałe rezultaty – biały uśmiech wolny od przebarwień! Na zęby aplikujemy preparat z aktywnym chlorofilem. Jego utrwalenie przez światło lampy to jeszcze efektywniejsze rezultaty i większe bezpieczeństwo dla szkliwa zębów. Dzieje się tak dlatego, że fala niebieskiego światła lampy wnika jedynie w zewnętrzną warstwę szkliwa, nie przedostając się w zębinę, tak jak ma to miejsce w tradycyjnych zabiegach wybielania.

Nowoczesna klinika o szerokiej ofercie stomatologicznej i holistycznym podejściu do Pacjenta.

Napisz do nas

Zapraszamy do umówienia wizyty w jednym z naszych gabinetów. Wypełnij formularz i skontaktujemy się z Tobą.